Krajniak sa zastal vicepremiéra Holého: Nebol ten, kto nakazil členov vlády

Opozícia už na podpredsedu vlády podala trestné oznámenie.

Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) odmietol komentovať či vicepremiér pre legislatívu Štefan Holý si dal urobiť po návrate z Veľkej Británie test na nový koronavírus.

Podľa jeho slov prekázal, že dodržiaval všetky platné protiepidemické opatrenia. Vyhlásil, že vicepremiér nebol ten, kto koronavírusom nakazil členov vlády. „Pán Holý nebol pôvodcom toho, o čo mnohí špekulovali - že sa nakazili mnohí členovia vlády. Pán Holý nemá chorú rodinu, ani žiadnych blízkych a ani spolupracovníkov, s ktorými bol v denno-dennom kontakte. Nebol ten, ktorý by sem nákazu zavliekol," konštatoval.


Na členov vlády podala opozičná strana Hlas - sociálna demokracia trestné oznámenie. Podľa jej predstaviteľov mohli spáchať aj trestný čin šírenia nebezpečnej nákazlivej choroby. Ohrozením mohol byť podľa Petra Pellegriniho práve nominant Sme rodina. Podľa jeho slov po návrate z Veľkej Británie nedostatočne vysvetlil, či dodržal opatrenia a či sa testoval na ochorenie COVID-19. Následne potvrdili nákazu viacerí členovia vlády.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.