V Púchove a 10 obciach okresu bude cez víkend plošné testovanie

PENDREDOV_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR/AP

Budú to obce s najvyšším počtom obyvateľov a tie, v ktorzcn je najrozvinutejšia priemyselná výroba.

Po Trenčíne sa Púchov stane druhým mestom v Trenčianskom kraji, kde samospráva zorganizuje celoplošné testovanie antigénovými testami. Do testovania sa zapojí nielen okresné mesto, ale i desať obcí okresu.

Ako informovala primátorka Púchova Katarína Heneková, dobrovoľné testovanie na nový koronavírus sa uskutoční v sobotu a v nedeľu (9. - 10. 1.) od 8.00 do 20.00 h. Mesto dostalo v utorok (5. 1.) od štátu 30-tisíc testov, tie rozdelí ďalej i pre obce v tomto okrese.

„Som veľmi rada, že po niekoľkotýždňových prosbách a výzvach sa podarilo pripraviť regionálne testovanie aj v našom meste a v niektorých obciach. Verím, že pomôže k zachovaniu kritickej infraštruktúry a následnému odľahčeniu okolitých nemocníc, v ktorých je aktuálna situácia naozaj kritická. Aj keď máme v meste tri mobilné odberové miesta, záujem o testovanie zo strany občanov celého okresu je neustále enormný, a preto verím, že občania využijú možnosť otestovať sa počas celého víkendu a obzvlášť v prípade, keď je súčasťou testovania i vydanie certifikátu o absolvovaní testovania. Ten môžu využiť aj pre svojho zamestnávateľa, lekára, prípadne na cestovanie do zahraničia," doplnila primátorka.

Prečítajte si aj: Situácia v okrese Nitre je horšia ako bola na Orave, sprísnili zákaz vychádzania

Ako dodala, mesto Púchov úzko spolupracuje i s okolitými obcami, ktoré sa taktiež do regionálneho testovania zapoja vo vlastných odberových miestach. Do regionálneho testovania sa zapoja obce s najvyšším počtom obyvateľov, respektíve obce, kde je najrozvinutejšia priemyselná výroba - Dohňany, Beluša a Lednické Rovne, ale i ďalších sedem obcí okresu.

„Verím, že testovanie má zmysel aj preto, lebo veľké závody pracujú v plnej prevádzke, a tak možnosť preverenia si zdravotného stavu využijú nielen zamestnávatelia, ale i samotní zamestnanci. Môžeme tak zamedziť ďalšiemu šíreniu vírusu. Som presvedčená, že testovanie nám pomôže zistiť, aká je situácia v našom okrese," doplnila Heneková s tým, že testovanie bude bezplatné a dobrovoľné.

Podobne ako pred Vianocami v Trenčíne, aj v Púchove chce radnica po testovaní antigénovými testami spustiť dobrovoľné testovanie pozitívnych ľudí PCR testami. Tie mestu venuje vedec Pavol Čekan.

PÚCHOV/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Púchov

Dôležité udalosti