Zverejnili výsledky pitvy ženy, ktorá zomrela krátko po očkovaní. Konšpirátorov zrejme nepotešia

Fotografia a zapálené sviečky pred Prezídiom Policajného zboru na Račianskej ulici v Bratislave.
Zdroj: Facebook/IPO-PORTO

Zdravotníčka pred smrťou nezaregistrovala žiadne nežiaduce reakcie na vakcínu.

Smrť portugalskej zdravotníčky, ktorá náhle zomrela dva dni po podaní vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech, nesúvisí s očkovaním. Ukázali to výsledky pitvy, o ktorých informovalo portugalské ministerstvo vnútra. Presnú príčinu smrti nezverejnili, zatiaľ však má ísť iba o predbežné výsledky.

Podľa informácií zverejnených v portugalských médiách bola operačná asistentka Sonia Acevedová († 41) 30. decembra očkovaná proti COVID-19 a náhle zomrela 1. januára, na Nový rok. Zdravotníčka pred smrťou nezaregistrovala žiadne nežiaduce reakcie na vakcínu. Informáciu pre miestne médiá potvrdil otec zosnulej ženy Abilio Acevedo.

„Bola v poriadku. Nemala žiadne zdravotné problémy. Podali je vakcínu COVID-19, ale nemala žiadne príznaky. Neviem, čo stalo sa. Chcem len odpovede, " uviedol Acevedo pre portál Reporte Indigo.

Acevedová, matka dvoch detí, pracovala v Národnom onkologickom inštitúte v Porte. Bola jednou z 538 zamestnancov, ktorých na konci roka zaočkovali vakcínou. Acevedová  žila so svojou rodinou na predmestí Porta, zomrela však v byte svojho priateľa v neďalekom meste Trofa. Nedávno sa na sociálnej sieti pochválila, že už má očkovanie za sebou, dlho sa z toho však tešiť nemohla.

Portugalsko začalo svoju očkovaciu kampaň 27. decembra a do dnešného dňa distribuovalo 66 700 zo 140 000 dávok, ktoré dorazili do európskej krajiny. Podľa k plánu očkovania sa ako prví na rad dostali obyvatelia domovov seniorov a spolu s opatrovateľmi a zdravotníci.

„Ešte večer na Silvestra sme boli spolu. Moja dcéra odišla z domu a vtedy som ju videl naposledy živú," dodal zronený otec v rozhovore pre portugalské médiá.

PORTO/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Pitva

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.