Nitru čaká náročný víkend, testovať budú aj v Púchove i Košiciach

Zisťovali sme, ako sú na to pripravené aj obce v týchto okresoch.

Epidémia mení cestovné poriadky už aj mestských autobusov. V zamorených okresoch pri Nitre museli pre vysokú chorobnosť šoférov vyškrtnúť desiatky spojov a od pondelka (11. 1.) bude premávať menej autobusov aj priamo v meste.

Testovať v Nitre sa oficiálne začne v piatok (8. 1.) popoludní. Zisťovali sme tiež, ako sú na testovanie pripravené dediny v nitrianskom okrese. Automobilka Jaguar Landrover už testuje svojich zamestnancov antigénovými testami na koronavírus.

Okrem Nitry sa bude tento víkend testovať ešte v dvoch mestách. V Púchove, ktorý bol pred vianočnými sviatkami najzamorenejším okresom na Slovensku, a v Košiciach. V Púchove si zobrali za príklad Trenčín a víkendovým antigénovým testovaním sa to nekončí.

Najväčšie podniky, kde boli ohniská nákazy, boli cez sviatky zatvorené a výrobu spustili až tento týždeň. V meste bude v sobotu a nedeľu 10 testovacích miest, k Púchovu sa pripojí aj deväť okolitých obcí.


Po vzore Trenčína začnú tento víkend testovať aj Košice. Od štátu dostanú 100-tisíc testov, a preto chcú, aby prišli najmä tí, ktorí svoju prácu nemôžu vykonávať z domu alebo sú v kritickej infraštruktúre.

V meste sa testovanie začne tento piatok a potrvá až do pondelka. Fungovať by tu malo zhruba 50 odberných miest. Dve veľkoodberové budú na magistráte a v Kulturparku. Testovať sa bude aj na väčšine základných škôl.

Viac sa dozviete v reportáži, ktorú spracovali naši regionálni redaktori.

Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

NITRA, KOŠICE, PÚCHOV/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Púchov

Dôležité udalosti