Zlá správa pre pendlerov. Rakúsko od soboty zavádza kontroly na hraniciach

Prejav prezidentky Zuzany Čaputovej.
Zdroj: TASR

Náš západný sused obmedzí aj počet priechodov.

Rakúsko od polnoci z piatka na sobotu zavedie z dôvodu silnejúcej koronavírusovej pandémie kontroly na hraniciach. Následne na budúci týždeň dôjde k obmedzeniu počtu hraničných priechodov.

Na sociálnej sieti Twitter o tom vo štvrtok (7. 1.) informoval český minister zahraničných vecí Tomáš Petříček. Dodal, že ďalšie pravidlá pre cestovanie zostávajú rovnaké: karanténa je povinná, pričom z nej existujú výnimky.

Spravodajský server novinky.cz pripomenul, že Rakúsko od 19. decembra rozšírilo varovanie pred cestovaním na takmer všetky krajiny. Po príchode z rizikových štátov musia ľudia ísť do desaťdňovej karantény.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Izoláciu je možné ukončiť predčasne podrobením sa PCR testu s negatívnym výsledkom. Na tento test je možné ísť najskôr v piaty deň po vstupe do Rakúska.

V takmer deväťmiliónovom Rakúsku sa koronavírusom SARS-CoV-2 nakazilo už 372-tisíc ľudí. Za posledných 24 hodín pribudlo 2 469 nových prípadov. Chorobe COVID-19, ktorú koronavírus vyvoláva, v Rakúsku podľahlo 6 525 ľudí, z toho 68 za posledných 24 hodín, konštatovali Novinky.cz.

VIEDEŇ/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Hranica

Dôležité udalosti