V USA za jediný deň zaznamenali viac prípadov nákazy, ako na Slovensku za celú pandémiu

Záchranári a dobrovoľníci sa snažia nájsť nezvestných.
Zdroj: AP Photo/Mark Lennihan

Spojené štáty nahlásili dennú bilanciu 310.000 nových prípadov infekcie.

Zdravotnícke úrady v USA po prvý raz zaznamenali viac než 300.000 prípadov nákazy koronavírusom za jediný deň. Vyplýva to z údajov zverejnených v piatok združením COVID Tracking Project.

Spojené štáty nahlásili dennú bilanciu 310.000 nových prípadov infekcie, ako aj 131.889 hospitalizovaných pacientov a 3777 úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19, informovala v noci na sobotu tlačová agentúra DPA.

Rekordne vysoké hodnoty nadobudli aj sedemdňové priemery počtu nakazených, hospitalizovaných a zomretých.

Deň predtým prekonali Spojené štáty po prvý raz i ďalší smutný medzník - vyše 4000 úmrtí v súvislosti s koronavírusom. Krajina má celosvetovo najvyšší počet prípadov nákazy.

Údaje poskytnuté Univerzitou Johnsa Hopkinsa so sídlom v Baltimore ukazujú, že Spojené štáty od začiatku pandémie zaznamenali celkovo 21,8 milióna prípadov koronavírusovej infekcie a viac než 368.000 úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19.

Druhou najviac postihnutou krajinou je v bilancii prípadov tejto nákazy India, ktorá eviduje približne 10,4 milióna infikovaných osôb.

Spojené štáty, kde sa protiepidemické opatrenia medzi jednotlivými lokalitami výrazne líšia, sa spoliehajú na hromadnú očkovaciu kampaň, ktorá sa začala v polovici decembra, pripomína tlačová agentúra AFP. Toto úsilie však zaostáva a prvú z dvoch injekcií dostalo v USA - krajine s 330 miliónmi obyvateľov - dosiaľ iba necelých šesť miliónov ľudí.

WASHINGTON/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti