Cibulkovú s manželom zaočkovali prednostne. Niektoré fakty z jej obhajoby nesedia

Nemocnica akékoľvek uprednostňovanie považuje za neprípustné.

Kým mnohí zdravotníci v prvej línii stále čakajú na vakcínu, Dominiku Cibulkovú už proti koronavírusu zaočkovať stihli.

Spolu s ňou zaočkovali aj jej manžela Michala Navaru. Obaja v tichosti dostali prednosť vo vakcinačnom centre na bratislavských Kramároch. Všimli si ich tam niektorí zamestnanci nemocnice, ktorí nás na protekciu upozornili ešte v sobotu (9. 1.) večer.

Uprednostnenie Cibulkovej neskôr priznala aj Univerzitná nemocnica. Tenistku s manželom mal neoprávnene doplniť na zoznam a zaočkovať pracovník vakcinačného centra. Od pondelka (11. 1.) s očkovaním končí.

Po vlne kritiky prišla s vysvetlením na sociálnych sieťach aj samotná tenistka. Tvrdí, že do nemocnice prišla ako sprievod a neskôr sa mala zdravotníkov náhodne opýtať v akom období príde na rad s očkovaním. Zrazu sa pre ňu našla vakcína.

Túto verziu však popierajú niektorí zdravotníci, ktorí sa nám ozvali do redakcie. Tenistka a jej manžel mali podľa nich do očkovacieho radu prísť spolu s tamojším námestníkom pre zdravotnú starostlivosť. Nemocnica to odmieta, Cibulková má od rána vypnutý telefón.

Otázne tiež je, komu robila bývalá svetová štvorka s manželom sprievod. V čase korony je totiž vstup do nemocnice obmedzený.

Manželov však očkovali spoločne, takže si zrejme sprievod robili vzájomne. Ich konanie odsúdili aj odborníci. Tridsaťjedenročná Cibulková totiž patrí medzi najmenej ohrozené skupiny.

Cibulkovú nekritizovali iba odborníci, status jej venoval aj premiér Igor Matovič. Boris Kollár zas svoj názor prehodnotil.

„Je to pozitívny príklad pre tých, ktorí sú na hrane a váhajú. Pokiaľ to však urobila v tichosti a médiá na to prišli, tak je to hanba," povedal.

To že sa na očkovacie zoznamy dostávajú miestni prominenti a politici, sme riešili už včera. Premiér nám prisľúbil, že všetky pochybné prípady nechá preveriť.

Na to, či sa v očkovacích zoznamoch neobjavili aj iní prominenti alebo politici zatiaľ jasné nie je. Preverovanie sa však ešte neskončilo, výsledky budeme sledovať.

Viac v reportáži Lukáša Zuzelku.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti