Pozitivita testovaných bola v Nitre oproti novembru štyrikrát vyššia. Matovič vyzýva na zomknutie

Do testovania sa zapojilo všetkých 60 obcí nitrianskeho okresu.

Predseda vlády SR Igor Matovič, prednostka Okresného úradu Nitry Eva Hajdamárová a primátora mesta Nitra Marek Hattas informovali o výsledkoch antigénového testovania, ktoré sa v nitrianskom okrese uskutočnilo uplynulý víkend.

Primátor Nitry Marek Hattas na začiatok uviedol, že testovanie v 37 odberných miestach bolo väčšinou plynulé, podľa neho bude účasť rovnaká ako bola v novembri pri plošnom testovaní, pričom incidencia je oproti novembru štvornásobne vyššia.

V Nitre bolo od piatka (8. 1.) do nedele (10. 1.) otestovaných celkovo 43.716 ľudí. Ako informovala radnica na sociálnej sieti, pozitívny výsledok na COVID-19 malo 932 testovaných, čo je 2,13 percenta.

Prednostka Okresného úradu Nitry Eva Hajdamárová doplnila, že do testovania sa zapojilo všetkých 60 obcí nitrianskeho okresu, zároveň povedala aktuálne čísla. Do dvanástej hodiny v okrese otestovali 78-tisíc testov, z nich bolo pozitívnych do dvetisíc.

Starosta obce Malý Lapáš Peter Švec skonštatoval, že sa im v obci podarilo zabezpečiť ochranné prostriedky a vyriešiť veľký problém, a síce nedostatok zdravotníkov.

Premiér Matovič sa poďakoval primátorovi Hattasovi za to, že sa „nechcel len prizerať na to, že krivka možno sama bude klesať" a tiež všetkým starostom z okresu a prednostke OÚ.

Líder OĽaNO zároveň vyzval všetkých primátorov a starostov na Slovensku, aby „ukázali, že im záleží na životoch ľudí."

Matovič zároveň naznačil, že pravdepodobne už v pondelok (11. 1.) vláda odoberie kompetencie ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi, ktorý mal zabezpečiť nákup testov.

Matovič sa vyjadril aj k medializovanej informácii, že bývalú tenistku Dominiku Cibulkovú a jej manžela prednostne zaočkovali na nový koronavírus. „Je to zlyhanie, ktoré sa už nemôže opakovať. Nemali by sme sa predbiehať," povedal.

NITRA/TVNOVINY.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti