Krajčí oznámil, koľko ľudí sa v januári dočká očkovania

Uviedol, že je dôležité dodržať poradie očkovaných tak, ako to stanovuje Národná stratégia očkovania.

V januári sa na Slovensku bude môcť zaočkovať len 125-tisíc ľudí. V statuse na svojom facebookovom profile to uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO).

„V tejto chvíli je jasné, že úzkym hrdlom čo najrýchlejšieho zaočkovania našej populácie bude najmä v januári nedostatok vakcín. Dostaneme asi len 250-tisíc dávok, nakoľko je potrebné preočkovanie, zaočkovať budeme môcť len 125-tisíc ľudí.“

„Preto je veľmi dôležité dodržať poradie očkovaných tak, ako to stanovuje Národná stratégia očkovania, ktorú zadefinovali odborníci Ministerstva zdravotníctva. Ak dodržíme poradie očkovaných, zabezpečíme si v našej populácii čo najrýchlejšie znižovanie epidemiologického rizika.

Ministerstvo zdravotníctva opakovane vyzýva všetky nemocnice, ktorým boli zabezpečené vakcíny proti COVID-19, aby dodržiavali určené postupy a pravidlá očkovania.

Nemocnice dostali niekoľko dokumentov, v ktorých je jasne definovaný nielen postup pri evidencii, skladovaní a podávaní vakcín, ale aj presnejšie stanovuje okruh osôb, ktoré majú byť v tejto fáze očkované ako prvé, a to bez výnimiek. S nemocnicami budeme preverovať, či nedošlo alebo nedochádza k ďalším porušeniam postupov a pravidiel očkovania, ak zistíme pochybenia, budeme žiadať vyvodenie zodpovednosti, vrátane finančných sankcií pre manažment nemocnice.

Prosím, počkajme si na svoju dávku, nepredbiehajme sa. Ochraňujeme tým tých, ktorých vírus najviac ohrozuje," uviedol Krajčí.

V nedeľu (10. 1.) sa objavila informácia, že bývalú tenistku Dominiku Cibulkovú spolu s manželom prednostne očkovali na nový koronavírus v bratislavskej nemocnici. Tento krok okrem iných odsúdil aj premiér Igor Matovič (OĽaNO). Rezort zdravotníctva jej naznačil, že aby namiesto osvety šla pomáhať do nemocníc.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti