Odľahlý ostrovný štát mal doteraz od koronavírusu pokoj. Už hlásia prvého nakazeného

Pozitívny test na koronavírus mal člen posádky vládnej lode.

Odľahlý tichomorský ostrovný štát Mikronézia v pondelok oznámil svoj prvý prípad ochorenia COVID-19 - skončilo sa tak jeho postavenie ako jedného z mála štátov na svete, kde sa nevyskytuje nákaza novým druhom koronavírusu. Informovala o tom agentúra AFP.

Prezident Mikronézie David Panuelo označil situáciu za "znepokojujúcu". Dodal však, že prípad infekcie sa podarilo zachytiť ešte na hraniciach krajiny, z tohto dôvodu by občania mali zostať pokojní.

Pozitívny test na koronavírus mal člen posádky vládnej lode Chief Mailo, ktorá podstupovala opravy na Filipínach. Panuelo uviedol, že infikovaný muž a jeho kolegovia zostali na plavidle, ktoré kotví v lagúne.

Prezident dodal, že v krajine naďalej zostávajú otvorené školy, kostoly aj všetky podniky.

Až donedávna patrili izolované tichomorské ostrovy medzi najúspešnejšie oblasti na svete v ochrane pred pandémiou, keďže včas uzavreli svoje hranice, a to napriek tomu, že ich ekonomiky sú závislé od cestovného ruchu.

V uplynulých mesiacoch však prvé prípady infekcie zaznamenali Vanuatu, Šalamúnove ostrovy, Marshallove ostrovy, Samoa a najnovšie Mikronézia. Pandémia zatiaľ obchádza štáty Kiribati, Nauru, Palau, Tonga a Tuvalu.

KOROR/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Mikronézia

Dôležité udalosti