Obetavá dcéra: Aby ochránila matku pred koronavírusom, rozhodla sa pre nevšedný krok

Ženy v běhu
Zdroj: Facebook / Sarah Link

Napriek tomu, že život v izolácii pre rodinu nebol jednoduchý, Sarah bola rozhodnutá ochrániť svoju matku pred nákazou.

Pracuje ako zdravotná sestra v birminghamskej nemocnici a s dopadmi koronavírusu na starších pacientov sa stretáva denne. Aby ochránila svoju 84-ročnú mamu, Sarah Link z dedinky Cradley sa rozhodla pre rázny krok, informuje Daily Mail.

Sarah sa spolu s manželom Garym presťahovala do karavanu, ktorý zaparkovali na príjazdovej ceste pred svojím domom. Pre izoláciu sa rozhodla preto, že ako zdravotná sestra prichádza do neustáleho kontaktu s infikovanými pacientmi. Takýmto spôsobom bola teda svojej mame po celý čas nablízku, no zároveň ju nijakým spôsobom neohrozovala.

Karavan kúpili manželia za 600 libier ešte v marci minulého roka na začiatku pandémie ako dočasné riešenie. V rozhovore pre BBC Sarah priznala, že si mysleli, že v ňom strávia niekoľko týždňov. Manželia v ňom však nakoniec prežili dlhých deväť mesiacov.

Uverejnil používateľ Sarah Link Nedeľa 25. októbra 2020

Zdroj: Facebook/Sarah Link

Napriek tomu, že život v izolácii pre rodinu nebol jednoduchý, Sarah bola rozhodnutá ochrániť svoju matku pred nákazou. Nezvyčajný krok sa nakoniec ukázal ako dobrý nápad, keďže obaja manželia sa v decembri nakazili koronavírusom.

Koniec roka však napokon priniesol rodine aj pozitívne správy. Sarina mama bola medzi prvými Britmi, ktorí podstúpili očkovanie proti zákernému vírusu, a tak sa v decembri mohla rodina opäť stretnúť a Vianoce stráviť spolu. „Boli to tie najlepšie Vianoce, aké sme kedy zažili, boli kúzelné,“ dodala Sarah. „Bolo to ako vyhrať v lotérii a zobudiť sa v správnej posteli. Ani keby som vyhrala milión libier, nebola by som šťastnejšia ako teraz,“ uzavrela.

Uverejnil používateľ Sarah Link Štvrtok 16. apríla 2020

Zdroj: Facebook/Sarah Link

VEĽKÁ BRITÁNIA/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Karavan

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.