Košičania sa aj v pondelok môžu do večera dať otestovať

V meste od piatku prišlo na testovanie vyše 54-tisíc ľudí.

V rámci viacdňového plošného testovania na ochorenie COVID-19 v Košiciach sú v pondelok pre verejnosť dostupné ešte dve odberné miesta. V areáli v Kulturparku na Kukučínovej ulici sa možno dať bezplatne otestovať antigénovými testami do 17.00 h, vo vstupnom areáli U. S. Steel do 19.00 h.

„Dnes je posledný deň, počas ktorého fungujú odberné miesta v rámci plošného testovania v Košiciach. Vyzývame preto všetkých, ktorí potrebujú test absolvovať, aby navštívili jedno z týchto dvoch odberných miest, po vykonaní testu im bude vydané potvrdenie o výsledku,"  potvrdil hovorca mesta Vladimír Fabian.

V areáli oceliarní otvorili v pondelok verejné odberové miesto o 7.00 h. Podnik podľa hovorcu Jána Baču v spolupráci s regionálnym úradom verejného zdravotníctva pripravuje antigénové testovanie aj počas ďalších dní tohto týždňa.

Od piatka (8. 1.) na tomto mieste v priebehu troch dní celkovo otestovali  2522 osôb, z toho bolo pozitívnych 67. Okrem zamestnancov oceliarní išlo aj o ich príbuzných a ďalších ľudí z mesta a okolia.

Plošné štvordňové testovanie v Košiciach spustilo mesto v piatok popoludní na 66 odberných miestach. Počas troch dní sa na ňom zúčastnilo dokopy 54 592 ľudí, z toho pozitívny test na nový koronavírus zaznamenali v 926 prípadoch, čo predstavuje takmer 1,7 percenta. V nedeľu (10. 1.) sa prišlo otestovať 22 345 ľudí, z nich malo pozitívny test 418. 


KOŠICE/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Testovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.