Koľko ľudí zaočkovali potichu a po známosti? Podobných prípadov ako Cibulková môže byť viac

Na snímke slovenský štvorkajak v zložení, zľava  Juraj Tarr, Denis Myšák, Ákos Gacsal, Gábor Jakubík.
Zdroj: TV Markíza

Otázne tiež je, kto konkrétne môže za zlyhanie v prípade prednostných očkovaní.

Koľko celebrít alebo politikov zaočkovali potichu a po známosti? Ministerstvo zdravotníctva v týchto chvíľach kontroluje zoznam všetkých zaočkovaných. Existujú totiž indície, že podobných prípadov ako je Dominika Cibulková, môže byť viac. Minister Marek Krajčí sľubuje jasné očkovacie pravidlá.

Najskôr sme upozornili na to, že pravidlá očkovania sa vo veľkom obchádzajú a existujú výnimky. Ako prví dostávajú vakcínu zdravotníci v prvej línii, no zaočkovať sa už stihli aj niektorí europoslanci, primátori alebo rektori vysokých škôl.

Všetci zhodne tvrdia, že sa iba snažia propagovať očkovanie a bojovať proti konšpirátorom. Vakcínu dostali oficiálne pred kamerami po tom, ako boli tvárami kampane.

Poplach však spôsobila až Dominika Cibulková. Svoju vakcínu si na Kramároch vybavila prednostne a v tichosti. Skritizoval ju za to aj premiér Igor Matovič.

Zisťovali sme, či sa náhodou medzi prednostne zaočkovanými na Kramároch neobjavili aj ďalšie známe mená. Nemocnica tvrdí, že okrem Cibulkovej a jej manžela už nepochybili. No po celej krajine je ďalších 50 očkovacích miest. Ministerstvo zdravotníctva tvrdí, že aktuálne zisťuje, či náhodou medzi zaočkovanými nie sú aj iní prominenti.

Otázne tiež je, kto konkrétne môže za zlyhanie v prípade prednostných očkovaní. Opozičný Hlas hádže vinu na ministra zdravotníctva a premiéra. Ministerstvo zdravotníctva sa bráni, pravidlá mali byť jasné aj doteraz. Niektoré vakcinačné centrá si v nich našli zadné dvierka. To by sa malo po pondelku (11. januára) zmeniť.

To, čo presne sa sprísni a či ministerstvo objavilo na zoznamoch zaočkovaných aj iných prominentov, budeme sledovať.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti