Objavili sa ďalšie mená. Okrem Cibulkovej prednostne zaočkovali aj blízkych spolupracovníkov ministra Krajčího

Ilustračná snímka.
Zdroj: Shutterstock / UDOM PINYO

Vakcínu dostali na Kramároch a to posledný deň minulého roka.

Zoznam ľudí, ktorí sa potichu dostali k vakcíne proti COVID-19 a dostali tak prednosť pred zdravotníkmi, ktorí pracujú v prvej línii, sa opäť rozširuje. Okrem Dominiky Cibulkovej a jej manžela, niektorých europoslancov, primátorov, rektorov vysokých škôl a aj ďalších športovcov a ich členov realizačných tímov sú už zaočkovaní aj blízki spolupracovníci ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. 

Podľa informácií denníka Pravda vakcínu dostali generálny tajomník služobného úradu ministerstva zdravotníctva David Hlubocký, ako aj jeho manželka a dlhoročná asistentka ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO), Helena Hlubocká. Zaočkovaní mali byť rovnako ako naša tenistka na bratislavských Kramároch a to posledný deň minulého roka. Sprevádzať ich mal aj ich priateľ Alexander Mayer, námestník pre zdravotnú starostlivosť. Na otázky denníka Pravda, či boli koncom roka zaočkovaní, však nereagovali.

Koľko ľudí zaočkovali potichu a po známosti? Podobných prípadov ako Cibulková môže byť viac

Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že očkovanie sa realizuje v zmysle Národnej vakcinačnej stratégie. „Údaj o tom, kto bol kedy zaočkovaný, je osobným údajom," povedala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová pre Pravdu.


Ministerstvo už kontroluje zoznam všetkých zaočkovaných

Aj my sme ziťovali, či sa náhodou medzi prednostne zaočkovanými na Kramároch neobjavili aj ďalšie známe mená. Nemocnica tvrdí, že okrem Cibulkovej a jej manžela už nepochybili. No po celej krajine je ďalších 50 očkovacích miest. Ministerstvo zdravotníctva tvrdí, že aktuálne zisťuje, či náhodou medzi zaočkovanými nie sú aj iní prominenti. Minister Marek Krajčí sľubuje jasné očkovacie pravidlá.

Otázne tiež je, kto konkrétne môže za zlyhanie v prípade prednostných očkovaní. Opozičný Hlas hádže vinu na ministra zdravotníctva a premiéra. Ministerstvo zdravotníctva sa bráni, pravidlá mali byť jasné aj doteraz. Niektoré vakcinačné centrá si v nich našli zadné dvierka. To by sa malo po pondelku (11. januára) zmeniť.

To, čo presne sa sprísni a či ministerstvo objavilo na zoznamoch zaočkovaných aj iných prominentov, budeme sledovať.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.