V Nitre sa ujala aplikácia, vďaka ktorej ľudia strávili na plošnom testovaní iba pár minút

Zo zápasu Michalovce - Poprad.
Zo zápasu Michalovce - Poprad. Zdroj: TV Markíza

Využije ju aj štát pri celoplošnom testovaní?

Bezplatnú mobilnú aplikáciu, ktorá má zrýchliť proces registrácie a využiť sa dá aj neskôr, skúšalo mesto Nitra už počas prvého kola regionálneho testovania. V druhom kole ju radnica nasadila na väčšinu odberových miest.

„Poďme digitalizovať, jednoducho potrebujeme zrýchľovať procesy, pokiaľ chceme testovať tak, aby sme aj zdravotníkov a administrátorov troška odťažili," uviedol nitriansky primátor Marek Hatsas.

Henrich Simonics, konateľ spoločnosti: „Jedno vybavenie užívateľa, ktorý sa registroval cez portál a príde už so svojím QR kódom je okolo 10-20 sekúnd," povedal konateľ spoločnosti, ktorá aplikáciu poskytla, Henrich Simonics

Tento víkend v Nitre využilo aplikáciu viac ako 27-tisíc ľudí. Medzi nimi aj Filip.

„Hlavne teraz v zime je to dosť ťažké, že ľudia tu môžu prechladnúť. Ušetrí im to aspoň ten čas, ktorý musia čakať na výsledok testu," vyhlásil Filip.

„Keď sa naskenuje QR kód, tak už všetky údaje o dotyčnom človeku vidíme a môže ísť rovno na odber, nepotrebujeme od neho nič viac," vysvetlila Nikoleta Kováčová z odberného miesta.

Aplikácia nezrýchľuje iba prvotný registračný proces pred testovaním, kedy musíte administrátorom nahlasovať svoje údaje.

„Ďalšia tá výhoda je taká, že nemusíte na papierový certifikát, čo je ďalších 15 minút. Certifikát sa nahrá do mobilného telefónu a môžete ho využívať pri kontrolách," dodal Hattas.

Využije takúto aplikáciu aj štát pri celoplošnom testovaní? Dozviete sa v reportáži Jakuba Takáča:


NITRA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Testovanie

Dôležité udalosti