Od pondelka pokračuje celoplošný skríning. Tu nájdete zoznam fungujúcich odberných miest

Sidnerovú premohli emócie.
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Mnohé obce pripravia odberné miesta až počas víkendu.

Od pondelka (18.1.) sa začal celoplošný skríning antigénovými testami na ochorenie COVID-19. Od 27. januára začnú platiť prísnejšie pravidlá a bez negatívneho testu sa nedostanete napríklad do práce či do prírody.

Následne sa vyhodnotí počet pozitívnych testov v jednotlivých okresoch. V tých dobrých sa prísnejší lockdown skončí 2. februára a test už nebudete potrebovať na pohyb po vonku. Vo viac zamorených okresoch ale bude pokračovať tvrdý lockdown a plošné testovanie do 7. februára.

Ministerstvo zdravotníctva na TOMTO odkaze zverejňuje aktuálny zoznam všetkých odberných miest na Slovensku. Stačí si len nájsť svoj kraj, mesto či obec a uvidíte, na akej ulici nájdete miesto, kde vám zadarmo vykonajú antigénový test. Jednotlivé mestá a obce zriaďujú odberné miesta postupne.

V priebehu nasledujúcich dní sa preto ich zoznam bude rozširovať. Niektoré mestá či obce zriadia mobilné odberové miesta až počas víkendu. V zozname ich preto teraz nenájdete.

Pre viac informácií sledujte aj sociálne siete svojho mesta, obce či mestskej časti. Zverejňujú všetky podrobnosti o odberných miestach a otváracích hodinách.

Na testovanie sa môžete objednať aj online na TOMTO odkaze. Pozor, nie každé odberné miesto umožňuje online objednávanie.

Otestovať sa môžete dať aj PCR testami, tie si ale musíte zaplatiť sami, ak nedostanete covid pass. Niektoré súkormné laboratóriá poskytujú aj antigénové testy, za ktoré si tiež musíte zaplatiť. Sú ale lacnejšie ako PCR testy.

Ak ste ochorenie za posledné tri mesiace prekonali, stačí vám potvrdenie od lekára o prekonaní infekcie COVID-19. V takom prípade môžete chodiť von, no nezabudnite mať toto potvrdenie stále pri sebe.

Prehľad všetkých nových opatrení súvisiach s celoplošným testovaním nájdete TU.

BRATISLAVA/kk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.