Očkovanie proti COVIDU vo svete: Ako je na tom Slovensko v porovnaní s ostatnými krajinami?

2801_Svetova_invazia_28_01_P30_St_20_15__15.mp4
Zdroj: shutterstock/Kunal Mahto

Spomedzi našich susedov sú na tom o niečo lepšie Poľsko a Maďarsko, najpomalšie tempo má Česko.

Najväčšia vakcinačná kampaň v histórii ľudstva je v plnom prúde. Očkovanie proti COVIDU už prebieha rôznym tempom na všetkých kontinentoch. Vzorom pre ostatné krajiny sa v tomto smere stal Izrael, ktorý má pred zvyškom sveta veľký náskok. Podľa štatistík portálu Our World In Data už v židovskom štáte dostala vakcínu viac než štvrtina obyvateľstva.

Vakcinácia v Izraeli spolu s prísnym lockdownom už prinášajú prvé výsledky. Druhou najúspešnejšou krajinou v počte podaných dávok vakcín sú Spojené arabské emiráty, kde podľa údajov platných k 17. 1. 2021 zaočkovali takmer pätinu obyvateľstva.

 Z európskych krajín je na tom najlepšie Veľká Británia, v ktorej dostalo prvú dávku vakcíny 6 zo 100 obyvateľov. Spomedzi najväčších ekonomík sveta zatiaľ najviac zaostávajú vo vakcinácii obyvateľstva India a Brazília, teda krajiny, ktorým patrí v počte prípadov nákazy koronavírusom 2. a 3. miesto za USA. India totiž spustila vakcináciu iba v sobotu a Brazília až dnes.

Na Slovensku doteraz dostalo prvú dávku vakcíny podľa aktuálnych údajov 60 079 ľudí, čo predstavuje približne 1,1 percenta obyvateľstva krajiny. Spomedzi našich susedov sú na tom o niečo lepšie Poľsko a Maďarsko, kde zaočkovali zhodne 1,24 percenta ľudí. Najpomalšie tempo má Česko, kde prvú dávku vakcíny dostalo 0,66 percenta obyvateľstva.

 

BRATISLAVA/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti