Najprv objednávací formulár niekoľko hodín nefungoval, potom boli miesta obsadené

V priebehu 15 minút systém zaregistroval takmer pol milióna požiadaviek na testovanie antigénovými aj PCR testami.

Slovensko má deväť dní na celoplošné testovanie populácie. Tentokrát teda nepôjde o dvojdňové masívne testovanie v špeciálne otvorených odberných miestach, ale hlavne o skríningové testovanie prostredníctvom mobilných odberových miest. Keď to oznámili kompetentní na tlačovej konferencii, objednávkový systém na 15 hodín doslova „padol".

„V priebehu 15 minút systém zaregistroval takmer pol milióna požiadaviek na testovanie antigénovými aj PCR testami, čo je niekoľkonásobné prevýšenie dennej kapacity, na ktorú je objednávkový systém Moje ezdravie v štandardnom režime nastavený," uviedlo Národné centrum zdravotníckych informácií.

Práve preto pristúpilo centrum k dočasnému zamedzeniu prístupu verejnosti k týmto formulárom. Systém sa im podarilo opätovne spustiť až dnes, od 13. hodiny.

Objednať sa však už môžu iba obyvatelia niekoľkých miest. Akonáhle bol systém spustený, približne polovica miest bola do dvoch hodín obsadená.


Nedostupné termíny sú v týchto mestách

Na portáli už nie sú dostupné žiadne voľné termíny v Banskej Bystrici, Bratislave, Dvoroch nad Žitavou, Galante, Komárne, Kráľovskom Chlmci, Leviciach, Malackách, Modranke, Nových Zámkoch, Poprade, Prešove, Rimavskej Sobote, Rožňave, Senici, Šamoríne, Šuranoch, Trebišove, Trnave, Vranove nad Topľou a Žiline.

Voľné termíny

Ešte stále majú k dispozícii na objednanie termíny v Dobšinej, Dolnom Kubíne, Hronovci, Humennom, Kežmarku, niekoľko voľných miest je aj v Košiciach, Levoči, Liptovskom Hrádku a Mikuláši, Lučenci, Martine, Michalovciach, Námestove, Novej Bani, Ružomberku, Sabinove, Smižanoch, Snine, Sobrancoch, Spišskej Novej Vsi, Starej Ľubovni, Stropkove, Svidníku, Šahoch, Štúrove, Topoľčanoch, Tornale, Vrábloch, Želiezovciach a posledné miesta uvádza aj Žiar nad Hronom.

Online formulár s informáciami o dostupných miestach nájdete TU.

Víkendové testovanie

Cez víkend sa bude dať otestovať v 56 slovenských miest, ktoré sú členmi Únie miest Slovenska a žijú v nich takmer dva milióny obyvateľov. Dôležité je však dodanie sľúbenej materiálnej pomoci od štátu.

„Som absolútne presvedčený o tom, že primátorky a primátori členských miest poskytnú túto službu svojim obyvateľom, pretože sú to práve oni, ktorí ich po celý čas trvania pandémie ochraňujú a pomáhajú im. Zároveň chcem upozorniť, že finálny manuál pre samosprávy, ktorý práve distribuuje štát do územia, by nevznikol bez našej výraznej pomoci," poukázal prezident ÚMS Richard Rybníček.

Zoznam odberných miest nájdete TU.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Antigénový test

Dôležité udalosti