Nápor ľudí sa začal, samosprávy hľadajú dobrovoľníkov. Plošné testovanie sprevádzajú problémy

Posily, ktoré pomôžu zdravotníkom alebo zvládnu administratívnu prácu, zháňajú takmer všetky mestá či obce.

Posily, ktoré pomôžu zdravotníkom alebo zvládnu administratívnu prácu, zháňajú takmer všetky mestá či obce.

Plošné testovanie sa už začalo, online registrácia na antigény nezvládla nápor už počas premiérovej tlačovky a ľudia, ktorí chcú a musia chodiť do práce, potrebujú nový papier.

Dlhé rady na antigénové testovanie sa tvorili aj v utorok (19. 1.) popoludní, pričom najväčší nápor sa očakáva cez víkend. Bratislava chce preto odberné miesta posilniť a počas soboty a nedele sa bude testovať aj v 55 autobusoch MHD.

Obce robia, čo môžu. Niektoré ľudí rozdelia podľa ulíc, aby chodili postupne. Väčšina však online registrácie zriadiť nestihne, a tak to pôjde po starom, a síce vyčkávaním v rade.

Malé dedinky dokonca nebudú mať ani odberné miesto. V takomto prípade sa mobilné centrá budú „zdieľať“. Znamená to, že aj mimo trvalého mesta alebo obce sa budú môcť ísť ľudia pretestovať do spádového mesta alebo obce.

Košická samospráva už takisto posilňuje. Testovať sa bude na základných školách, v krízových centrách, útulkoch aj nocľahárňach.

Analytik hovorí, že keď už sme sa do toho pustili, mali by sme z testovania vyťažiť čo najviac a skutočne sa snažiť odchytiť čo najviac pozitívnych.

Viac v reportáži Ľubice Janíkovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ľubica Janíková

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.