Bratislava sa pripravuje na testovací nápor, zriadili aj drive-in. Podľa Valla je testov dostatok

Testovanie v bratislavskom Lamači.
Zdroj: TASR

Hlavné mesto bude mať cez víkend zriadených 290 odberných miest.

Primátor Bratislavy Matúš Vallo vo štvrtok informoval o tom, ako pokračujú prípravy hlavného mesta na ďalšie dni celoplošného testovania na koronavírus. Uviedol, že vytvorili 290 tímov na odberných miestach, zriadili aj šesť drive-in miest a na testovanie takisto poslúži aj 50 autobusov MHD.

„Dokopy 33 autobusov prevádzkujeme my, zvyšok mestské časti. Tie si organizáciu testovania naozaj odmakali," uviedol primátor.

Vallo tiež priblížil, že je k dospozícii 250-tisíc testov. Ľudí poprosil, aby neboli v strese, priestoru bude podľa primátora dostatok pre všetkých. Už vo štvrtok fungovalo 23 odberných miest, v piatok (22. 1.) ich má byť otvorených 26

Starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová odporúča ľuďom, aby si našli také miesto na testovanie, kde nebudú musieť čakať v rade. Spoločne s Vallom vyzvala ľudí, ktorí sa nemusia dať otestovať, aby ostali doma. Bratislavskí starostovia upozorňujú, že v hlavnom meste sa bude dať otestovať až do utorka (26. 1.).

„Nie je problém sa dať otestovať kdekoľvek a v ktorejkoľvek mestskej časti. Niekde funguje objednávkový systém, inde nie. Odporúčame ľuďom, aby sa v odberných miestach netlačili v sobotu (23. 1.) dopoludnia či večer, dá sa prísť aj v nedeľu či iné dni," podotkol starosta Jaroviec Jozef Uhler.

Starosta Záhorskej Bystrice Jozef Krúpa apeloval na vládu, aby sa v rámci Bratislavy i celého Slovenska už do budúcna skôr zamerala na rozširovanie mobilných odberových miest (MOM), ktoré budú pre ľudí dostupné. Primátor Vallo víta, že bol vypočutý hlas Bratislavy a začiatkom februára majú v hlavnom meste pribudnúť ďalšie MOM.

V nasledujúcich hodinách budú všetky dôležité informácie o testovaní v Bratislave zhrnuté na webe mesta. Tu obyvatelia nájdu zoznam odberných miest, na ktoré je možné objednať sa vopred.

Primátor na sociálnej sieti už skôr zverejnil aj zoznam lokalít, kde ľudia nájdu testovacie vozidlá MHD s možnosťou objednať sa. Nájdete ho TU.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Testovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.