Bratislava má nové nebezpečné ohnisko nákazy. Covid sa začal šíriť medzi bezdomovcami

Aj dvaja sú rodina
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

O bezdomovcov sa starajú viaceré občianske združenia, ktoré majú prehľad o ich pohybe.

Bratislava má nové nebezpečné ohnisko nákazy. COVID-19 sa začal šíriť medzi ľuďmi bez domova. Mestu dochádzajú kapacity, pozitívne testovaných nemajú kde ubytovať a izolovať.

Karanténne mestečko pre ľudí bez domova funguje od októbra. Zapĺňať sa začalo až minulý týždeň, no potom veci nabrali nevídaný spád. Kapacity za pár dní došli.

Podľa odhadov bolo v Bratislave pozitívne testovaných 100 ľudí bez domova, čo už je dosť veľký pomer, pretože každý stý Bratislavčan je bezdomovec.

O bezdomovcov sa starajú viaceré občianske združenia, ktoré majú prehľad o ich pohybe. Preto sa ich darí pravidelne testovať.

Na prasknutie je aj nocľaháreň na okraji Bratislavy, do ktorej sa zmestí maximálne 200 ľudí. Jej riaditeľ nemá obavy, že by sa po meste prechádzali superšíritelia ochorenia. Ľudia bez domova majú aj mimo pandémie minimálny sociálny kontakt.

Mnohí bezdomovci majú po rokoch na ulici podlomené zdravie a koronavírus je tak pre nich ešte nebezpečnejší. Mestu už došli aj personálne kapacity. Hľadá preto dobrovoľníkov najmä z radov zdravotníkov, ktorí by sa o infikovaných starali.

Viac v reportáži Martina Prôčku.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bratislava

Dôležité udalosti