Celoplošné skríningové testovanie ľudí zatiaľ neláka. Toto číslo hovorí za všetko

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Najväčší nápor na odberné miesta bude zrejme cez víkend.

Na Slovensku prebieha opäť celoplošné testovanie, ktoré tentoraz vláda roztiahla na deväť dní, aby zabránila tvoreniu veľkých radov pred odbernými miestami. Takéto opatrenie však nebude možno stačiť, zo štatistík totiž vyplýva, že väčšina ľudí sa chce dať otestovať až cez víkend.

Za prvé štyri dni sa totiž podľa dát Inštitútu zdravotných analýz vykonalo takmer 275-tisíc testov, pričom premiér Igor Matovič odvodzoval účasť podľa jeseného plošného testovania až 3,8 milióna ľudí. Po prepočte sa tak skrínigového testovanie doposiaľ zúčastnilo zhruba 7,2 % populácie. Priebežné výsledky po okresoch nájdete TU.

Testovanie ešte potrvá do utorka (26.1.) a potom začnú platiť prísne obmedzenia. Bez testu nebude napríklad možné ísť do práce alebo prírody. Výnimka ohľadom vychádzok sa vzťahuje pre osoby mladšie ako 15 rokov a staršie ako 65 rokov.

Bez testu si človek bude môcť ísť len nakúpiť do najbližšieho obchodu alebo ísť k lekárovi. Všetky pravidlá, ktoré budú platiť od stredy (27.1.) nájdete TU.

BRATISLAVA/mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Testovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.