Zmeny pri preukazovaní o negativite či prekonaní covidu. Po novom platia tieto formy

Letušky a pilot s ochranným rúškom prichádzajú do odletovaj haly na letisku Zaventem v Bruseli
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Deň, kedy sa bude treba preukazovať, sa blíži.

Deň, kedy sa bude treba preukazovať negatívnym výsledkom testu alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19, sa blíži.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí v stredu (20. 1.) vysvetľoval, že to musí byť potvrdenie výlučne od lekára, ktorý individuálne zhodnotí, či ste mali príznaky a ochorenie naozaj prekonali.

Vo štvrtok (21. 1.) večer však vyšla vyhláška hlavného hygienika, podľa ktorej stačí aj to, ak vám prišiel pozitívny výsledok testu od 2. novembra minulého roku do 17. januára.

Takže buď potvrdenie od lekára, alebo aj pozitívny výsledok, hoci Krajčí to nepovažuje za správne. Od stredy 27. januára sa budete môcť o tom, že máte negatívny výsledok testu, preukázať certifikátom, SMS správou, e-mailom alebo dokladom z odberového miesta.

Počas týždňa sa zmenila forma SMS správy. Od stredy (20. 1.) posiela Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) s výsledkom testu aj celé meno a priezvisko testovaného.

Aj polícia nám potvrdila, že budú akceptovať všetky druhy a formy potvrdení s tým, že údaje z nich budú preverovať s osobnými údajmi kontrolovaného.

Viac v reportáži Martiny Törökovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Certifikát

Dôležité udalosti