Zomrel legendárny moderátor CNN Larry King (†87). V nemocnici ležal s koronavírusom

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Zdroj: FOTO TASR - Pavel Neubauer

King bol v nemocnici po tom, ako sa nakazil koronavírusom.

Zomrel legendárny moderátor CNN Larry King. Správa o jeho smrti sa objavila na jeho oficiálnom účte na Twitteri v sobotu ráno miestneho času.

"S hlbokým zármutkom spoločnosť Ora Media oznamuje, že zomrel náš spoluzakladateľ, moderátor a priateľ Larry King," píše sa okrem iného vo vyhlásení zverejnenom na Kingovom oficiálnom účte na Twitteri.

Začiatkom januára médiá informovali, že Kinga hospitalizovali po nakazení sa koronavírusom SARS-CoV-2. Moderátor mal však aj predtým viaceré zdravotné problémy. Okrem iného trpel cukrovkou 2. typu a prekonal niekoľko infarktov. V roku 2017 oznámil, že mu diagnostikovali rakovinu pľúc a podstúpil úspešnú operáciu na jej liečbu.


Kingova kariéra v rozhlase a televízii trvala 63 rokov. Uznávaný bol ako nestranný moderátor. V spravodajskej televízii CNN moderoval 25 rokov program Larry King Live. Z relácie odišiel v roku 2010 po odvysielaní viac ako 6000 epizód. V nasledujúcom roku bol ocenený cenou Emmy za celoživotné dielo.

V marci 2012 založil spolu s mexickým magnátom Carlosom Slimom produkčnú spoločnosť Ora TV, ktorá vysielala jeho šou Larry King Now. V septembri 2017 King uviedol, že nemá v úmysle ísť do dôchodku a očakáva, že svoje programy bude moderovať, až kým nezomrie.

King bol osemkrát ženatý so siedmimi ženami, bol otcom piatich detí a mal deväť vnúčat a štyri pravnúčatá. Minulý rok ho zasiahla tragédia, keď v priebehu troch týždňov zomreli dve z jeho detí - dcéra Chaia King (rakovina pľúc) a syn Andy King (infarkt).

LOS ANGELES/TVNOVINY.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Larry king

Dôležité udalosti