Zaočkovať sa môže dať ďalšia skupina ľudí. Prihlásiť sa môžu seniori nad 75 rokov

Deti Francescy a nebohého páru.
Zdroj: AP Photo/Ted S. Warren

Vakcínu proti COVID-19 dostalo už viac ako 100-tisíc ľudí.

Zaočkovať sa už môže dať ďalšia skupina ľudí. Minister zdravotníctva Marek Krajčí pred chvíľou na sociálnej sieti informoval, že dnes otvárajú očkovanie pre seniorov nad 75 rokov.

Prihlásiť sa môžu cez formulár korona.gov.sk alebo v prípade potreby využiť aj telefonickú službu call centra: 0800 174 174. Registrovať ich môžu aj ich príbuzní respektíve ich praktickí lekári.

„Slovensko má na rok 2021 nakontrahovaných viac ako 15 000 000 vakcín a k tomu predbežne objednaných ešte ďalších 4 800 000 vakcín od výrobcov, ktorí ich momentálne len klinicky testujú. Aby sme pre vás zohnali čo najrýchlešie vakcíny, ktoré budú k dispozícii," uviedol Krajčí.

Na Slovensku už máme viac ako 100 000 zaočkovaných, otvorených 37 vakcinačných centier, funkčných 17 mobilných očkovacích tímov pre očkovanie seniorov v zariadeniach sociálnej starostlivosti.

„Hneď ako bude k dispozícii dosť vakcín, plánujeme v krajských mestách otvoriť aj veľkokapacitné očkovacie centrá. Každý týždeň zväčšujeme našu sieť a kapacity, zlepšujeme naše služby pre vás," dodáva minister.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.