Lekári ho už odpisovali, teraz sa vrátil domov. Statočný covid pacient bol v nemocnici 306 dní

Sopka Merapi sa opäť prebudila k životu
Zdroj: Twitter/Nicky Woolf

V apríli lekári zavolali jeho troch synov, aby sa s milovaným otcom naposledy rozlúčili.

Zázrak z Veľkej Británie. Geoffrey Woolf z mesta Islingtonu v severnom Londýne sa vrátil z nemocnice domov po 306 dňoch, počas ktorých zvádzal tuhý boj s novým koronavírusom. Píše BBC.

Dôchodca (74) 20. marca odpadol doma, o tri dni neskôr ho museli pre zhoršujúci sa stav hospitalizovať v nemocnici, kde ho následne museli uviesť do kómy.

V apríli lekári zavolali jeho troch synov, aby sa s milovaným otcom naposledy rozlúčili. Viacnásobné vyšetrenie totiž nepreukázalo žiadnu mozgovú aktivitu.

Dodatočne požiadali o posledné vyšetrenie, ktoré im vnieslo malý kúsok nádeje. Lekári konečne spozorovali malú činnosť mozgu.

Napriek očakávaniam sa v júli prebral. Hoci bol po mŕtvici, na jednu stranu tela ochrnutý a mal problémy s rečou, prežil. Dovedna bol 67 dní napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Ďalších 180 dní trvalo, kým vďaka terapii sa zlepšila jeho reč.

Teraz nastal ten správny moment, a síce návrat domov po desiatich mesiacoch. Ako prvé požiadal o steak a čipsy.

Žiaľ, ochorenie COVID-19 si vybralo svoju daň a pripravilo ho o jeho veľkú lásku. „Tešila som sa na pohárik vína, moje chuťové bunky sa však zmenili. Vyskúšal som už štyri rôzne vína a všetky chutia odporne, som sklamaný," žartoval statočný Geoff.

Na záver však priznal, že je šťastný. „Najlepšie na všetkom je to, že môžem byť doma a nie v nemocnici. Vidím svojich synov a najbližších. Môžem jesť čo chcem a kedy chcem," uzavrel.

LONDÝN/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti