Bez certifikátu sa z domu radšej nevyberte. Pozreli sme sa, ako a či ich kontroluje polícia

Policajti sa objavili aj na neočakávaných miestach.

Od stredajšieho rána platia prísnejšie pravidlá zákazu vychádzania. Na pohyb potrebujeme platný certifikát s negatívnym výsledkom, potvrdenie o prekonaní covidu-19 alebo inú výnimku. Policajtov preto bolo možné stretnúť na každom rohu, aj tam, kde by sme ich čakali najmenej.

Košickí policajti nekontrolovali iba vodičov. Posvietili si aj na rekreantov. Na lyžiarsky svah na takzvanej Jahodnej prišli na koňoch.

„Kontrolu som neočakával, ale test som si pre istotu zobral. Je to určite v poriadku, kontrolovať treba,“ zareagoval na nich jeden z návštevníkov.

Policajtom na koňoch vypomáhala aj pešia hliadka. Hoci sú vleky v stredisku odstavené, Košičania tam radi chodia za snehom.

Kontrolovalo sa aj v hlavnom meste. Bratislavskí policajti sa v rannej špičke zamerali na ľudí, ktorí smerovali do práce. Stáli najmä na hlavných ťahoch a vstupoch do mesta.

Počas testovania vydávali odberné miesta rôzne formy certifikátu. Policajti pri kontrolách uznávajú okrem papierového certifikátu aj SMS či e-mail. A, samozrejme, je nutné mať pri sebe občiansky preukaz.

Prácu polície môžete vidieť v nasledujúcej reportáži.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Certifikát

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.