Seniorov zo zariadení sociálnych služieb prihlásili na očkovanie včas, termíny stále nedostali

Prezident USA Joe Biden
Prezident USA Joe Biden Zdroj: TV Markíza,

Ministerstvo zdravotníctva pritom spustilo už očkovanie bežnej populácie nad 75 rokov.

Pred vyše týždňom začali pilotne očkovať seniorov v pobytových zariadeniach ako najzraniteľnejšiu skupinu. Hneď nato sa mali pridať aj ďalšie, štátne či súkromné domovy.

Z bratislavských zariadení sa prihlásilo zhruba 28 a informáciu o tom, kedy by mohla mobilná jednotka zaočkovať ich klientov, nemá ani jedno. Avšak kým v zariadeniach seniori na vakcínu čakajú, ministerstvo zdravotníctva stihlo spustiť očkovanie bežnej populácie nad 75 rokov, ktorí spadajú podľa plánu až do tretej fázy.

Minister problém nevidí a s tvrdením, že zariadenia sociálnych služieb nedostávali spätnú reakciu na požiadavku o mobilnú očkovaciu jednotku, nesúhlasí. Hovorí, že termíny nabiehajú.

„K utorku to bolo viac ako dvesto žiadostí, ktoré sme dostali, pokiaľ viem už s 34 boli dohodnuté termíny, kedy mobilné očkovacie tímy navštívia zariadenia,“ povedal Marek Krajčí, minister zdravotníctva.

Očkovanie v zariadeniach môžu teraz zbrzdiť nové kritériá. Hoci ministerstvo práce ubezpečuje, že zariadenia prídu na rad podľa toho, ktoré sa kedy prihlási, asociácia má iné informácie. Dozvedeli sa, že rozhodujúci bude vekový priemer a veľkosť zariadenia. Pričom uprednostňované by mali byť tie veľkokapacitné so staršími klientami.

Ako to s očkovaním seniorov napokon vyzerá, sa dozviete v nasledujúcej reportáži.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zariadenie sociálnych služieb

Dôležité udalosti