Zmenili im pracovnú pozíciu aj náplň práce. Nemocnice povolávajú sestry a lekárov

0502_Harry_Potter_a_Fenixov_rad_05_02_P30_Pi_20_30__12.mp4
Zdroj: TV Markíza

V niektorých nemocniciach je už viac zdravotníkov pozitívnych na COVID ako samotných pacientov.

Ak ste zdravotník, počas núdzového stavu, ktorý na Slovensku stále máme, vám môžu doručiť pracovný príkaz a povolať vás do nemocnice, v ktorej chýba personál. Niektoré zdravotné sestry boli prekvapené, keď im na dvere s takýmto príkazom zaklopala polícia.

V týchto dňoch chodí do práce v nemocniciach približne 90 % zdravotníkov. Avšak sú také, kde nárazovito vypadlo aj sto ľudí naraz. Mnohí sú v karanténe alebo čerpajú PN-ku.

V niektorých nemocniciach je už viac zdravotníkov pozitívnych na COVID ako samotných pacientov. Chýbajúci personál potom nemocnice prostredníctvom okresných úradov vyhľadávajú v ambulantnom sektore. Po sestry alebo lekárov si často policajti prídu s pracovným príkazom priamo až domov.

Podľa komory sestier je takéto odovzdávanie príkazu nedôstojné. Zdravotníci sa musia z večera do rána pripraviť na to, že na druhý deň nastupujú do práce niekde úplne inde.

Ministerstvo však hovorí, že keď to okresné úrady oznamovali vopred poštou, stávalo sa aj to, že sa zdravotníci z takejto povinnosti vykrútili. Ďalším dôvodom je aj to, že nemocnice pomoc potrebujú urgentne zo dňa na deň a posielať príkazy poštou trvalo príliš dlho.

Koho povolávať nebudú, sa dozviete z reportáže Ľubice Janíkovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti