Dolný Kubín je raz červený, potom zas nie. Pozitívnych ľudí z vládnych tabuliek však nenašli

0102_Telerano_01_02_P15_lifestyle_Po_06_00__.mp4
Zdroj: TV Markíza,

Druhé testovacie kolo tak či tak zorganizovali.

K nespokojným samosprávam, ktoré upozornili na chybné výsledky z celoplošného skríningu, sa pridal aj Dolnokubínsky okres. Pozitívnych ľudí zo zverejnených tabuliek vraj nenašiel. Hoci cítia krivdu, budú s polovicou Slovenska cez víkend opäť testovať.

Podľa priebežných výsledkov okres Dolný Kubín viac testovať nemal. Deň nato už bol podľa týchto výsledkov s viac ako percentom pozitívnych červený. Podľa primátora Dolného Kubína otestovali počas skríningu v celom okrese viac ako 22-tisíc ľudí. Pozitívnych bolo 0,8 %.

„Práve tí zdravotníci, administrátori, ktorí sa zúčastnili na tomto víkendovom testovaní, sa dopytovali a dožadovali sa teda, že odkiaľ prišli tie čísla,“ povedal primátor Dolného Kubína, Ján Prílepok.

Samosprávy sa pustili do preverovania a preverili si vraj všetko. Výsledok sa nezmenil a starostovia pozitívnych aj tak stále nenašli. Práve preto sa v piatok stretli v Dolnom Kubíne s primátorom mesta a prednostom okresného úradu, aby sa dohodli, čo vlastne budú robiť.

Do testovania idú napokon takmer všetci. Testovať nebude obec Veličná.

Rezort zdravotníctva podvečer na tlačovej konferencii informoval, že napokon nastali zmeny a podľa nových oficiálnych výsledkov Dolný Kubín do červených okresov už nepatrí. Po novom sa dostal tesne pod hranicu jedného percenta. Výsledky ešte vraj stále prichádzali a postupne ich overovali.

Viac sa dozviete z reportáže Zuzany Holienčíkovej.


DOLNÝ KUBÍN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Testovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.