Väčšina sprísňuje, ale New York povoľuje. Mesto plánuje otvoriť snútorné priestory reštaurácií

Kelsi a Kyle Pierceovci s dcérami Avou Rae a Everly Rose
Zdroj: TASR/AP

Reštaurácie budú môcť fungovať len na 25 percent svojej kapacity a musieť dodržiavať prísne hygienické nariadenia.

Guvernér amerického štátu New York Andrew Cuomo v piatok oznámil, že od 14. februára sa budú môcť znova otvoriť vnútorné priestory miestnych reštaurácií. K tomuto kroku sa pristúpi, ak bude pokračovať klesajúci trend nových prípadov nákazy koronavírusom, informovala agentúra AFP.

Cuomo uviedol, že percento pozitívne testovaných osôb v piatok pokleslo na 4,9, pričom ešte začiatkom januára dosahovalo 7,1. „Všetky modely predpokladajú, že toto číslo bude (ďalej) klesať," povedal novinárom.

V prípade, že tento pozitívny trend bude v ďalších dvoch týždňoch pokračovať, 14. februára, na Deň sv. Valentína, dôjde k opätovnému otvoreniu vnútorných priestorov reštaurácií v meste New York.

Reštaurácie budú môcť fungovať len na 25 percent svojej kapacity a musieť dodržiavať prísne hygienické nariadenia.

Podávanie jedál vo vnútorných priestoroch reštaurácií zakázali v New Yorku vlani na jar, keď mesto tvrdo zasiahla pandémia koronavírusu, a znova ho povolili v septembri, keď sa epidemická situácia zlepšila.

V decembri sa napriek nespokojnosti zo strany prevádzkovateľov, museli vnútorné priestory reštaurácií v New Yorku, kde koronavírusu podľahlo už viac než 26.000 ľudí, zatvoriť znova.
V dôsledku pandémie bolo v New Yorku zrušených už najmenej 1000 reštaurácií, uvádza webstránka Eater. V dôsledku ochromenia činnosti gastrosektora prišlo o prácu viac ako 140.000 ľudí.

Cuomo dodal, že ak bude pokračovať súčasný pokles krivky nákazy, od 15. marca by v meste mohli byť povolené aj svadby s maximálnym počtom 150 hostí.

NEW YORK/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme New york

Dôležité udalosti