Odberové miesta sú prístupné aj v Bratislave. Nezistíte iba či ste pozitívny, ale aj to, aký druh vírusu máte

Lady Gaga
Zdroj: TASR

Podľa primátora má Bratislava touto formou možnosť získať veľmi vzácne informácie o vývoji nielen koronavírusu, ale aj jeho mutácií v meste.

Napriek tomu, že Bratislava tento víkend už neorganizuje oficiálne skríningové testovanie, niekoľko nových odberných miest predsa verejnosti sprístupnili. Medzi nimi sú aj odberné miesta pri alebo vo vozidlách MHD. Tie sú pripravené nielen na antigénové testovanie, ale aj na PCR. Informoval na sociálnej sieti primátor mesta Bratislava Matúš Vallo.

„Nikto z nás nechce byť v koži niekoho, kto bude mať pozitívny Ag test, ale každého z nich, ktorí sa dajú otestovať v našich dočasných odberových miestach pri vozidlách MHD s rezervačným systémom následne pozveme aj na dodatočný PCR test, ktorým tiež zistíme, akou formou vírusu je infikovaný," uviedol v príspevku.

Podľa primátora má Bratislava touto formou možnosť získať veľmi vzácne informácie o vývoji nielen koronavírusu, ale aj jeho mutácií v meste.

„Pokiaľ bude percento britskej mutácie medzi pozitívnymi vysoké, s najväčšou pravdepodobnosťou sa efekt tejto agresívnejšej mutácie už aspoň sčasti prejavil aj v aktuálnej krivke infikovaných a pri súčasných opatreniach je nádej na ďalší pokles incidencie nových prípadov," hovorí Vallo.

Naopak, ak bude toto percento nízke, mali by byť ľudia podľa neho obozretní, pretože ešte nepreukázala táto agresívnejšia podoba vírusu svoju silu. Primátor taktiež žiada obyvateľov, aby využili mobilné odberové miesta a dali sa otestovať oni, aj ich rodinní príslušníci. Objednať sa môžete online na tomto linku.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bratislava

Dôležité udalosti