Krajčí: Súčasný lockdown nezaberá. Situácia je veľmi zlá, v hre je sprísnenie opatrení

Virus Outbreak China264386.jpg
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Minister zdravotníctva zvolal na utorok zasadnutie pandemickej komisie.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) v pondelok pred zasadnutím vlády uviedol, že epidemiologická situácia na Slovensku je stále veľmi zlá. Podľa jeho slov súčasný lockdown nezaberá, a preto zvolal na utorok (2. 2.) zasadnutie pandemickej komisie. Odborníci budú riešiť, čo robiť ďalej.

Pacienti v nemocniciach s ochorením COVID-19 stále pribúdajú a minister si nie je istý, dokedy to zdravotníci budú zvládať. Hospitalizovaných je momentálne 3 653 pacientov. „Situácia začína byť veľmi vážna napriek všetkým opatreniam, ktoré sme momentálne urobili. Uvidíme, ako nám zaberie testovanie, ktoré sme realizovali," komentoval.

Krajčí tiež vyhlásil, že možnosťou, ako zlepšiť situáciu, je ďalšie sprísnenie zákazu vychádzania. V praxi by to mohlo vyzerať nasledovne: ak by niekto chcel opustiť domácnosť, musel by poslať SMS správu do centrály. Tá by dôvod odchodu potvrdila, a to len na určitý čas, pričom SMS správy by kontrolovala polícia.

Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) Krajčí prikázal, aby okamžite začal preverovať pozitívne PCR testy, aby bolo známe, ako veľmi je v krajine rozšírený britský variant koronavírusu.

Vládu chce dnes minister informovať o kompletnom prehľade najnovších publikácií hovoriacich o tomto variante vírusu, ktorý pravdepodobne komplikuje situáciu na Slovensku.

Poukázal tiež na to, že od 8. februára by Slovensko malo byť „v čiernej zóne", keď by krajina mala byť úplne uzavretá a funkčná by mala byť kritická infraštruktúra. Krajčí zdôraznil, že nikdy nebol zástancom toho, aby Slovensko úplne uzavrelo ekonomiku. „Vypnúť výroby je veľmi ľahké, ale potom, keď sa stratia dodávateľské kontrakty, to môže mať obrovské následky na našu ekonomiku," dodal.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti