Koronavírusu podľahol ďalší záchranár. Ján Ačai (†63) pracoval v Moldave nad Bodvou

Mladíkovým snom bolo stať sa pilotom.
Zdroj: Záchranná služba Košice

V záchrannej službe strávil 33 rokov profesionálneho života.

V krátkom časovom slede podľahol ochoreniu COVID-19 ďalší záchranár Záchrannej služby Košice. Vo veku 63 rokov zomrel v pondelok (1. 2.) Ján Ačai, ktorý pracoval ako vodič-záchranár na stanici rýchlej lekárskej pomoci v Moldave nad Bodvou.

Médiá o úmrtí informoval hovorca košickej záchrannej služby Viktor Wurm s tým, že v jej radoch pracoval 33 rokov, od 1. mája 1987.

„Blízki kolegovia si na Janka spomínajú ako na oddaného a stále usmiateho človeka, ktorý kolektívu rozdával dobrú náladu a typický humor aj počas najťažších pracovných dní," konštatoval.

Záchranná služba Košice vyslovuje pozostalým úprimnú sústrasť.

V košickej záchrannej službe, kde pracuje vyše 600 zamestnancov, je  aktuálne v karanténe sedem ľudí, jeden je hospitalizovaný v nemocnici. Služba evidujú dve úmrtia. Prvý, 46-ročný záchranár, zomrel 23. januára. Pôsobil na stanici rýchlej lekárskej pomoci ZSKE v Kráľovskom Chlmci v okrese Trebišov.

Minulý týždeň sme vás informovali o prípade Petra Vízváryho, ktorý leží s ochorením v nemocnici od konca decembra. Dvanásť dní bol na umelej pľúcnej ventilácii, ktorá mu zachránila život.

KOŠICE, MOLDAVA NAD BODVOU/zg

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti