Rakúsko sprísni podmienky vstupu do krajiny: Týkajú sa aj pravidelných pendlerov

Ilustračný záber.
Zdroj: TASR/AP/Ronald Zak

Rakúsko predĺži i kontroly na hraniciach so Slovenskom a Českom.

Rakúsko sprísňuje podmienky vstupu do krajiny - po prvý raz zavádza povinné testovanie a registráciu aj pre pravidelných pendlerov. Tí sa po novom budú musieť raz týždenne podrobiť testu na koronavírus a vyplniť online formulár na webstránke rakúskej vlády. Oznámil to v utorok rakúsky minister vnútra Karl Nehammer, informovala agentúra APA.

Rakúsko predĺži i kontroly na hraniciach so Slovenskom a Českom. Nehammer poukázal v tejto súvislosti na to, že najmä v ČR evidujú vysoký počet nových prípadov nákazy a takisto sa tam šíri nový variant koronavírusu. Kontroly sa priebežne konajú aj na hraniciach Rakúska s Maďarskom a Slovinskom.

Povinnosť preukázať sa negatívnym testom na koronavírus bude platiť pre všetkých cestujúcich prichádzajúcich do Rakúska, na ktorých sa nevzťahujú stanovené výnimky. Nasledovať bude desaťdňová karanténa - tú však už nebude možné prerušiť ani po negatívnom výsledku testu.

Rakúsko výrazne zvýši i pokuty pri obchádzaní povinnosti nosiť ochranné rúška a nedodržiavaní odstupu. Za takéto porušenia predpisov budú hroziť sankcie vo výške 90 eur; doteraz to boli pokuty 25, resp. 50 eur. Rakúsko navyše posilní i policajné kontroly v lyžiarskych strediskách.

VIEDEŇ/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti