Stovkám seniorov zrušili v Košiciach termín očkovania. Dôvodom je nedostatok vakcín

Problém nastal v distribúcií očkovacích dávok.

Zrušili termín na očkovanie jeho 80-ročného otca. Stovkám ľudí priši SMS-ky, že pre nedostatok vakcín nemajú chodiť a požiadať majú znovu o nový termín. Mnohí to skúšali, no márne. Ocitli sa na začiatku a boja sa ďalej čakať.

Milan mal ísť zaočkovať svojho otca do nemocnice sv. Michala v Košiciach. Na šiesty deň po registrácii mu prišla SMS-ka. Zrušili mu očkovanie.

Po niekoľkých hodinách sa dovolal do Národného centra zdravotníckych informácií. Poradili mu kontaktovať nemocnicu. To sa mu podarilo na druhý deň. Ani tam mu nepomohli.

Vyjadrenie Ministerstva vnútra: „Košické pracovisko, bohužiaľ, z dôvodu obmedzeného počtu vakcín, ktoré na Slovensko prichádzajú postupne, nemohlo zaočkovať všetkých zaregistrovaných žiadateľov o vakcináciu, o čom sme ich prostredníctvom NCZI včas informovali. Prosíme o trpezlivosť, hneď ako to bude možné, registrácia bude opäť sprístupnená. Problém distribúcie a následnej redistribúcie budeme konzultovať s ministerstvom zdravotníctva.“

Nakoniec vraj všetkým, ktorých zrušili, vyhovejú. SMS-ky by mali ľudia dostať do niekoľkých hodín. Čo bude s tými, ktorí už požiadali a prípadne aj dostali nový, neskorší termín, sme sa nedozvedeli.


KOŠICE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti