V trenčianskej športovej hale chcú v sobotu zaočkovať 1500 ľudí

Na plošnú vakcináciu sa ľudia môžu objednať elektronicky prostredníctvom portálu www.korona.gov.sk.

Fakultná nemocnica (FN) Trenčín chce v spolupráci s trenčianskou radnicou v sobotu (6. 2.) zaočkovať približne 1500 osôb starších ako 75 rokov proti ochoreniu COVID-19. Ako informovala hovorkyňa FN Trenčín Martina Holecová, v Mestskej športovej hale na Mládežníckej ulici bude od 7.30 do 19.30 h k dispozícii 11 očkovacích tímov a tím anestéziológov.

Na plošnú vakcináciu sa ľudia môžu objednať elektronicky prostredníctvom portálu www.korona.gov.sk. Zaregistrovať sa môžu aj osoby podľa prioritizácie určenej Ministerstvom zdravotníctva SR - zdravotnícki pracovníci, študenti zdravotníckych lekárskych a nelekárskych odborov, zamestnanci domovov sociálnych služieb, zamestnanci odberových miest, terénni sociálni pracovníci. Pri očkovaní budú vyžadovať potvrdenie od zamestnávateľa.

„Na očkovanie je potrebné prísť v určenú hodinu, ktorú dostane občan prostredníctvom SMS, náhradníci sa presný čas, kedy budú zaočkovaní, dozvedia telefonicky. Najvhodnejšie je mať okrem teplého vrchného oblečenia tričko s krátkym rukávom," doplnila hovorkyňa.

TRENČÍN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Trenčín

Dôležité udalosti