Ľudia, ktorí sa vrátia zo zahraničia, budú musieť byť 14 dní v karanténe

Ratchet a Clank: Strážcovia galaxie
Zdroj: TASR/AP Photo/Ronald Zak

Dôvodom je britská mutácia koronavírusu.

Vzhľadom na britskú mutáciu nového koronavírusu by sa mala povinná karanténa predĺžiť na 14 dní. Bezpríznakoví ľudia, ktorí sa vrátia zo zahraničia, môžu na ôsmy deň absolvovať RTC-PCR test na ochorenie COVID-19.

Pre ostatných by mala platiť naďalej možnosť testu po piatich dňoch od kontaktu s pozitívne testovanou osobou. Test bude uhrádzaný zdravotnými poisťovňami. Na stredajšej tlačovej konferencii o tom informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO).


Vláda zvažuje aj úpravu režimu na hraniciach. Ako skonštatoval minister práce Milan Krajniak (Sme rodina), výhodou Slovenska je, že okolité krajiny, ako sú Česká republika, Rakúsko a Maďarsko, už prijali opatrenia.

Zároveň upozornil na leteckú dopravu z Veľkej Británie či iných krajín. „Budeme musieť rozmýšľať, ako zabrániť prílevu mutácií, ja osobne si myslím, že by sme mali prejsť na prísnejší režim," vyhlásil.

Poukázal na to, ako v čase prísnych opatrení prítomnosť nového typu vírusu negatívne vplývala na situáciu v niektorých častiach Veľkej Británie.

Prečítajte si tiež:

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.