Kadernícke salóny sú zatvorené, no ostrihať vás môžu doma

Kaderníčka musí mať platný negatívny test.

Kadernícke či kozmetické salóny sú kvôli zlej epidemickej situácii zatvorené. Minister zdravotníctva Marek Krajčí pre TV Markíza ale povedal, že kaderníčka môže prísť k vám domov a ostrihať vás.

Vyplýva to podľa neho z uznesenia vlády o zákaze vychádzania. Podľa uznesenia sa zákaz nevzťahuje na cestu do a zo zamestnania zamestnanca, ktorý nemôže vzhľadom na povahu práce vykonávať ako prácu z domácnosti a cestu späť a na cestu na výkon podnikateľskej činnosti alebo inej obdobnej činnosti, ktorá nemôže byť vykonávaná ako práca z domácnosti a cestu späť, ak sa táto osoba preukáže negatívnym výsledkom RT-PCR testu alebo antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID-19, alebo ak táto osoba prekonala ochorenie COVID-19 a má o jeho prekonaní doklad nie starší ako tri mesiace, alebo ak táto osoba bola zaočkovaná proti ochoreniu COVID-19 aj druhou dávkou vakcíny a od tohto očkovania uplynulo aspoň 14 dní.

To znamená, že akékoľvek služby vám môže prísť živnostník či podnikateľ urobiť k vám domov. Musí však mať negatívny test. Presné podmienky ale závisia od regiónu, v ktorom žijete a v akom stupni varovania sa podľa COVID automatu nachádzate.


Prečítajte si tiež:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kaderníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.