Merkelová vidí slabé svetlo na konci tunela, varovala však pred unáhleným uvoľňovaním opatrení

1102_Najhorsi_tyzden_mojho_zivota_11_02_P30_St_20_30__12___VOYO.mp4
Zdroj: pool TASR/AP Photo/Michael Sohn

Nemecko už podľa kancelárky prekonalo vrchol druhej vlny pandémie koronavírusu.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová vo štvrtok uviedla, že klesajúce denné počty nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 sú dôvodom na optimizmus. Varovala však pred "falošnými nádejami" a unáhleným uvoľňovaním protiepidemických opatrení, informovala agentúra DPA.

„Vidím slabé svetlo na konci tunela, je to však neuveriteľne náročné obdobie," povedala Merkelová v rozhovore pre nemecké televízie. Nemecko už podľa kancelárky prekonalo vrchol druhej vlny pandémie koronavírusu a denné počty nových prípadov klesajú. V krajine takisto pokračuje očkovanie.

Merkelová takisto upozornila na hrozby v súvislosti s mutáciami koronavírusu a žiadala obyvateľov krajiny, aby mali pochopenie v súvislosti s pokračovaním lockdownu v krajine.
Kancelárka by podľa svojich slov rada oznámila aj dobré správy, píše na svojej webovej stránke nemecký denník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). „Nesmieme však vzbudzovať žiadne falošné nádeje, a preto sa vždy snažím byť realistická," povedala.

Nemecká vláda a vlády jednotlivých spolkových krajín majú 10. februára rokovať o ďalšom postupe v súvislosti s pandémiou, píše denník FAZ. Merkelová a premiéri 16 spolkových krajín sa na predchádzajúcom rokovaní 19. januára dohodli na predĺžení lockdownu v Nemecku do polovice februára. Reštaurácie, bary a ďalšie zariadenia zostanú najmenej do tohto obdobia zatvorené.

BERLÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nemecko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.