Ako to bude vyzerať od pondelka? Naznačili to Sulík a Remišová

Richard Sulík (SaS), Igor Matovič (OĽANO),  Veronika Remišová (Za ľudí) a Boris Kollár (Sme rodina) po podpise koaličnej zmluvy.
Zdroj: TASR

Správu budeme aktualizoavť.

Záhradkárske potreby by sa mali otvoriť. Uviedol to vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) na sociálnej sieti po piatkovom online zasadnutí vlády.

"Prešlo nám otvorenie záhradkárskych potrieb! Práve sme skončili rokovanie vlády, kde sa prijali nové opatrenia v boji s 'hnusobou'," napísal Sulík a pripomenul, že už v minulosti koaličná strana SaS avizovala, že nepodporí ďalšie celoslovenské testovanie, a toto slovo dodržala. Keďže sa koaličnej strane nepodarilo okrem otvorenia záhradkárstiev presadiť nič iné, za opatrenia v súvislosti s celoplošným testovaním minister Sulík so šéfom rezortu diplomacie Ivanom Korčokom (nominant SaS) nezahlasovali.

"Testovať je potrebné v ohniskách. Avšak tie ohniská sú definované tak široko, že aj tak sa bude testovať cca trištvrte Slovenska," podotkol vicepremiér.

Tlačovú konferenciu po rokovaní vlády vám o 19:15 h prinesieme naživo.

V. Remišová: Do prírody bez testu

„Regionálny princíp v ďalšom nastavení pravidiel boja s pandémiou, menej testovania na cestu do práce a príroda bez testu," priblížila prijaté opatrenia na Facebooku vicepremiérka Veronika Remišová.

Sme rodina nepodporila uznesenie o opatreniach od pondelka.

„Takýto trojdňový chaos, aký tu bol, nemôže pokračovať a nebudeme sa na ňom ďalej podieľať," povedal minister práce Milan Krajniak. „Robia bláznov z ľudí, robia bláznov z nás," dodal.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti