Sebavedomie veľké, zručnosť nízka: V Pezinku robila odbery mladá žena bez kvalifikácie

19 Covid automat ulavy.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Prípad už rieši aj polícia.

V Pezinku riešia poriadnu nepríjemnosť. Počas víkendového testovania tam na Hrnčiarskej ulici robila odbery aj mladá žena, ktorá mala len učilište. Naletelo jej už viacero samospráv a rieši ju aj polícia.

V sobotu (6. 2.) si tam vraj Pezinčania výtery celkom pochvaľovali. Údajná zdravotná setra ich totiž nerobila poriadne. Na problém upozornila jej kolegyňa.

Pani Angelika totiž so svojím opatrovateľstvom bez maturity môže pomáhať v kuchyni či práčovni domova seniorov. Kŕmiť starkých a variť čaj, no nie robiť stery z nosohltana. Mladej žene do reči nebolo, telefón zložila a potrebné vzdelanie nám nedoložila.

Angelika už robila výtery na viacerých miestach vrátane bratislavskej Petržalky. To presvedčilo aj viceprimátorku Pezinka, keď sa jej na poslednú chvíľu rozpadol odberový tím.

Na miesto privolali aj políciu, ktorá zistila, že si odberová pracovníčka zobrala domov jeden test, za čo dostala pokutu 10 eur. To však nie je jediný problém so zákonom, ktorý jej hrozí. Budú posudzovať, či nejde aj o trestný čin.

Podnet pôjde aj na hygienu. Pri neodborných výteroch sa totiž môže nakaziť testujúci aj testovaný. Ďalší problém je riziko falošnej negativity.

Mestá a obce by overovanie zdravotníkov nesprísňovali, už teraz vraj nestíhajú byrokraciu. Varujú, že zodpovednosť za klamstvo si nesie každý sám.

Viac v reportáži Gabriely Kajtárovej.


PEZINOK/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Gabriela Kajtárová

Dôležité udalosti