Nová vražedná technika: Muž chcel zabiť svojho šéfa pomocou slín od pacienta s covidom

Roman Mikulec.
Zdroj: reprofoto: YouTube/Hürriyet

Rodina teraz žije v strachu a nevie sa dočkať súdneho procesu, ktorého termín začiatku by mali oznámiť v najbližších dňoch.

Majiteľ autobazára v tureckom meste Adana dostal policajnú ochranu po tom, čo sa ho zamestnanec pokúsil zabiť pomocou slín od pacienta s ochorením COVID-19. Ibrahim Unverdi obvinil Ramazana Cimena, ktorý preňho pracoval 3 roky, že ho chcel nakaziť koronavírusom, keď ho prichytil pri krádeži peňazí.

Unverdi v rozhovore pre portál denníka Hürriyet vysvetlil, ako došlo k vyhroteniu vzťahov medzi ním a jeho zamestnancom.

„Ráno pred incidentom som mu volal kvôli predaju jedného auta. Chcel som, aby do trezora odniesol hotovosť, ktorú som zinkasoval za auto. Dal som mu 215 000 lír ( v prepočte 25-tisíc eur) a kľúč od trezora, úplne som mu dôveroval. Neskôr som sa mu nemohol dovolať, bol nedostupný. Ozval sa na druhý deň. povedal mi, že peniaze potreboval na vyplatenie dlhov miestnemu úžerníkovi," uviedol Unverdi.

Majiteľ autobazára na polícii vypovedal, že ešte v ten istý deň sa ho Cimen pokúsil nakaziť koronavírusom. Do nápoja mu mal primiešať sliny, ktoré kúpil od pacienta s COVID-om. Dodal však, že našťastie to nevypil, lebo ho stihol upozorniť iný zamestnanec, ktorý prichytil Cimena pri čine.


zdroj: YouTube/ Hürriyet

„Infikované sliny kúpil za 500 lír (57 eur). O takejto vražednej technike som ešte nepočul. Vďaka Bohu som neochorel. Boh je vždy na strane dobra,"

Ibrahim povedal polícii, že zamestnanca rozzúrilo, keď sa o jeho čine písalo v médiách. Začal sa mu vyhrážať smrťou.

„Nemohol som ťa zabiť s vírusom, tak ťa na budúce zabijem ranou do hlavy z pištole," mal mu údajne povedať Cimen, ktorý čelí obvineniu z pokusu o vraždu a nebezpečného vyhrážania.

„Radšej by som zomrel po zásahu guľkou ako by som sa mal nakaziť vírusom. Moji rodičia sú totiž vážne chorí. Keby som ochorel, mohol som ich nakaziť. Keby ma strelil do hlavy, jedinou obeťou by som bol ja," myslí si Unverdi.

Rodina teraz žije v strachu a nevie sa dočkať súdneho procesu, ktorého termín začiatku by mali oznámiť v najbližších dňoch.

ANKARA/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pokus o vraždu

Dôležité udalosti