Deti z najväčšej rómskej školy sa vrátili do školy. Väčšina to však odignorovala

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

To, čo sa vlani naučili, mnohí z nich už aj zabudli.

Bez výučby boli takmer dva mesiace. Deti z našej najväčšej rómskej osady dištančné vyučovanie nemali a to, čo sa vlani naučili, mnohí z nich už aj zabudli.

Do školy sa v utorok (9. 2.) mohli vrátiť aj žiaci z Jarovníc pri Sabinove, väčšina z nich si však covidové prázdniny svojvoľne predĺžila. Riaditeľka si to nevie vysvetliť. Obec predtým ponúkla možnosť otestovať sa rodičom aj deťom.

Prvý stupeň tak ako predtým otvorili v dvojzmennej prevádzke. Starších žiakov si do školy volajú postupne každý deň z iného ročníka.

Žiaci zo sociálne znevýhodneného prostredia sa totiž môžu učiť prezenčne v skupinkách po piatich v triede.

Aj piataci sa však do školy vrátili s veľkými výpadkami vedomostí. Učiteľ sa s nimi cez internet nevedel spojiť.

Z asi 250 žiakov prišlo do školy 47. Ak do piatka (12. 2.) nenastúpia, nahlásia ich ako záškolákov. Viac ich však trápi to, že do konca školského roka učivo zrejme nestihnú prebrať.

Riaditeľka školy si myslí, že pre tieto deti zo sociálne znevýhodneného prostredia by bolo ideálne, ak by si tento ročník zopakovali.

S tým však ministerstvo školstva nesúhlasí, namiesto toho školám radí zrušiť prázdniny. Už blížiace sa jarné prázdniny by preto tieto deti mali stráviť v školských laviciach.

Viac v reportáži Martina Jedináka.


JAROVNICE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Jarovnice

Dôležité udalosti