Covid automat od pondelka: Tieto pravidlá budú platiť v jednotlivých okresoch

Farby v niektorých okresoch sa zmenili.

Podľa COVID automatu platí pre celé Slovensko štvrtý stupeň varovania, keďže nám stále neklesajú počty hospitalizovaných ani pozitívne testovaných.

Niektoré opatrenia sa však vzťahujú na konkrétne okresy podľa toho, aká je v nich situácia. Konkrétne ide o to, či môžu byť v okrese otvorené školy, ako starý musí byť negatívny test pri ceste do zamestnania a či je povolená cesta do prírody aj v inom okrese. 

Pravidlá podľa aktualizovaného covidového automatu začnú platiť v daných okresoch od pondelka 15. februára. O aktuálnej pandemickej situácii informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Čierna farba (15 okresov)

Partizánske, Dunajská Streda, Galanta, Snina, Nitra, Šaľa, Zlaté Moravce, Revúca, Rožňava, Bánovce nad Bebravou, Nové Mesto nad Váhom, Hlohovec, Piešťany, Trnava a Žiar nad Hronom.

V týchto okresoch musia zostať zatvorené školy, do práce sa môže ísť iba s negatívnym testom nie starším ako sedem dní a je zakázaný vstup aj výstup z okresu.

Bordová farba (51 okresov)

V treťom stupni varovania sa otvárajú školy iba na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Na cestu do práce potrebujete negatívny test nie starší ako sedem dní, s ktorým môžete cestovať aj do prírody v inom okrese.

Červená farba (13 okresov)

Bardejov, Senec, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Poltár, Sabinov, Skalica, Gelnica, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník.

V tejto skupine okresov môžu byť školy otvorené, do práce potrebujete negatívny test nie starší ako 14 dní a ak chcete cestovať do prírody v inom okrese, potrebujete sedem dní starý test.

Všetky ostatné nariadenia zostávajú v platnosti po celom Slovensku tak, ako doteraz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti