V Lombardsku od 15. februára otvoria lyžiarske strediská

Kvido
Zdroj: TASR

Denný počet lyžiarov bude obmedzený na najviac 30 percent hodinovej kapacity lanoviek a vlekov.

Lyžiarske strediská v regióne Lombardsko na severe Talianska, ktoré sa pred rokom stalo prvým známym ohniskom koronavírusovej pandémie v Európe, sa znovu otvoria od 15. februára. Informovala o tom v stredu agentúra AFP.

Rozhodnutie otvoriť lyžiarske strediská prišlo po priaznivom odporúčaní panelu odborníkov, ktorí radia talianskej vláde, ako postupovať súvislosti s pandémiou. Schválenie bolo podmienené niekoľkými preventívnymi opatreniami na obmedzenie tlačeníc na svahoch vrátane obmedzenia predaja permanentiek, tzv. skipassov. V Lombardsku bude denný počet lyžiarov obmedzený na najviac 30 percent hodinovej kapacity lanoviek a vlekov. Podľa agentúry AFP by sa lyžiarske strediská mohli budúci týždeň otvoriť aj v iných regiónoch, pokiaľ zostanú v tzv. žltých zónach s nižším rizikom šírenia vírusu.

V Taliansku platí trojstupňový systém, v súlade s ktorým sú jednotlivé oblasti zaradené do žltých, oranžových alebo červených zón, a to v závislosti od rizika prenosu nákazy v nich. Ministerstvo zdravotníctva pritom môže meniť stupeň rizika v jednotlivých regiónoch na základe údajov zverejňovaných každý piatok. Celá krajina je momentálne v žltej zóne, s výnimkou južného Tirolska na severe, Umbrie vo vnútrozemí a Apúlie a Sicílie na juhu krajiny.

Za posledných 24 hodín v Taliansku zaznamenali takmer 13.000 nových prípadov a 336 úmrtí spojených s ochorením COVID-19. Doteraz v tejto krajine v dôsledku koronavírusovej pandémie evidujú takmer 2,7 milióna infikovaných a 92.338 úmrtí.

RÍM/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Taliansko

Dôležité udalosti