Cez víkend začnú očkovať učiteľov, prihlasovať ich majú riaditelia škôl

Pre učiteľov je určených vyše 21-tisíc vakcín AstraZeneca.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí a šéf rezortu školstva Branislav Gröhlig informovali o postupe pri očkovaní učiteľov.

Začne sa cez tento víkend podľa slov Krajčího v Bratislave, Trenčíne, Prešove, Košiciach, Martine, Žiline, Trnave, Liptovskom Mikuláši a Dolnom Kubíne. Vakcinačné centrá počas týždňa od 15. do 19. februára budú v Nitre a Banskej Bystrici. Očkovanie bude trvať nasledujúce tri víkendy.

Na Slovensku je približne 21 600 vakcín od spoločnosti AstraZeneca, ktoré sú určené práve pre pedagogických zamestnanacov.


Tento víkend sa začne s očkovaním učiteľov do 55 rokov. Následne od pondelka (15. 2.) sa budú vakcinovať pedagogickí zamestnanci nad 55 rokov, prihlasovanie sa spustí najbližšie dni.

Prihlasovanie učiteľov do dotazníkov budú mať na starosti riaditelia škôl. Tieto dotazníky im bude posielať štát. Následne prihlásených učiteľov rozdelia do očkovacích centier.

Aj asistenti a vychovávatelia

V prvej fáze sa budú očkovať pedagogickí zamestnanci materskej školy, špeciálnych škôl, učitelia zabezpečujúci výučbu na prvom stupni základnej školy alebo v školskom klube detí, ale aj učitelia v končiacich ročníkoch stredných škôl. Rovnako sa budú očkovať aj pedagogickí zamestnanci na strednej škole pre žiakov so zdravotným znevýhodnením, praktickej škole alebo odbornom učilišti.

„Do kategórie pedagogického zamestnanca na prvom stupni základných škôl budeme radiť aj asistentov, vychovávateľov alebo špeciálnych pedagógov,“ konkretizoval minister školstva.

Očkovať sa začne cez víkend podľa slov Krajčího v Bratislave, Trenčíne, Prešove, Košiciach, Martine, Žiline, Trnave, Liptovskom Mikuláši a Dolnom Kubíne. Vakcinačné centrá počas týždňa od 15. do 19. februára budú v Nitre a Banskej Bystrici. Očkovanie bude trvať nasledujúce tri víkendy.

Podľa prieskumu ministerstva školstva má o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 záujem najmenej 60 percent učiteľov. „Ak to máme posúdiť podľa e-mailov a inej komunikácie, tak bude to číslo oveľa vyššie,“ dodal Gröhlig.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme školstvo

Dôležité udalosti