Mnohí učitelia sa stále nemajú kde prihlásiť na očkovanie. Viacerí prídu na rad možno až o tri týždne

Dorka (Zuzka Kraváriková) a Tobias (Jakub Švec)
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Online formulár mal chodiť riaditeľom mailom.

Pedagógovia už niekoľko dní čakajú na registráciu na prednostné očkovanie proti novému koronavírusu. Štvrtok (11. 2.) večer dostali informáciu, že to bude prostredníctvom online formulára, ktorý príde riaditeľom mailom.

V piatok (12. 2.) krátko po 12. hodine a niektoré základné či materské školy stále nedostali odkaz na prihlasovanie aj napriek štvrtkovým sľubom, že riaditeľom prídu e-maily najneskôr dnes predpoludním.

Podľa ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS) údajne nechceli zverejniť jeden odkaz, na ktorý by sa prihlásili všetci naraz, aby nedošlo k preťaženiu systému.

Niektorým školám prišli formuláre aj popoludní, tí, ktorým nie, sa dostanú na rad zrejme až tie ďalšie víkendy.

Od soboty (13. 2.) začínajú očkovať 21 700 učiteľov do 55 rokov v 15 očkovacích centrách v krajských mestách a tiež v Martine, Dolnom Kubíne a v Liptovskom Mikuláši.

V Trnavskom kraji a v Považskej Bystrici plánovali zriadiť vo vlastnej réžii ďalšie očkovacie miesta, aby učitelia nemuseli ďaleko cestovať. To sa im nepodarilo.

V prvej fáze vakcinačné centrá navyše otvárať nebudú, aj keď sú niektoré samosprávy nachystané.

Rovnako do druhej fázy musia počkať aj tí učitelia, ktorí majú kombinovaný úväzok s vyučovaním na prvom aj druhom stupni. 

Viac v reportáži Miroslavy Ondrejčíkovej a Zuzany Holienčíkovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Učitelia

Dôležité udalosti