Už aj v Trenčíne začali očkovať učiteľov

Erik Tomáš a Juraj Šeliga v Na telo.
Zdroj: TASR

Vakcínu by malo dostať viac ako 900 pedagógov.

Zdravotníci z trenčianskej fakultnej nemocnice začali v nedeľu (14. 2.) s očkovaním pedagogických zamestnancov proti ochoreniu COVID-19. Vakcínu by malo dostať viac ako 900 učiteľov.

Rovnaké očkovanie podstúpili aj seniori a ďalšie skupiny i v sobotu (13. 2.), keď v nemocnici a športovej hale dostalo vakcínu viac ako 2 000 ľudí. „Dnešné očkovanie je určené výlučne pre učiteľov a očkujeme učiteľov nielen z Trenčianskeho kraja. Nahlásilo sa 930 pedagógov," povedala hovorkyňa nemocnice Martina Holecová.

Dopoludnia podľa nej podali zdravotníci vakcínu od spoločnosti AstraZeneca proti ochoreniu COVID-19 už 405 učiteľom. „Možnosť zaočkovať sa sme prijali veľmi pozitívne, využili sme ju všetci, ktorí sme mohli," priblížila učiteľka prvého stupňa na ZŠ v Trenčianskej Teplej Lucia Gancarčíková.

Zdroj: TASR

Spolu s kolegami tento týždeň už deti učila v prezenčnej forme. „Do školy nastúpilo približne 97 percent detí, tri percentá zostali doma. Pozitívne ohlasy boli i zo strany rodičov. Dúfame a veríme, že sa po prázdninách vrátime naspäť do školských lavíc," dodala pedagogička.

Zdravotníci z trenčianskej nemocnice v sobotu zabezpečili i ďalšie kolo plošného testovania vybraných skupín. „V sobotu sa nám podarilo zaočkovať 2 048 osôb, z toho bolo zaočkovaných 1750 v mestskej športovej hale a zvyšní v našom vakcinačnom centre v nemocnici," priblížila Holecová.

Fakultná nemocnica plánuje minimálne preočkovať ľudí, ktorí dostali vakcínu v mestskej športovej hale.


TRENČÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Trenčín

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.