Očkovanie učiteľov môže skomplikovať návrat do školských lavíc

19 Scitanie dolezitost.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Nie všetci totiž vakcínu znášajú dobre.

Očkovanie učiteľov môže skomplikovať otváranie škôl a škôlok. Niektorí pedagógovia po víkendovom očkovaní nie sú schopní prísť v pondelok (15. 2.) do práce. Na jednej škole už kvôli tomu návrat žiakov odložili.

Samotné očkovanie učiteľov síce trvá len 24 sekúnd, no s registráciou a čakaním v rade to už bolo horšie. V sobotu zaočkovali vakcínou od spoločnosti AstraZeneca 4 600 učiteľov. Nie všetci to znášajú dobre.

Do jednej základnej školy v bratislavskom Ružinove sa mali v pondelok vrátiť žiaci prvého stupňa. Plány zmenilo očkovanie učiteľov. Viacerí ležia v posteli.

„Majú horúčky, bolesti svalov a kĺbov. Teraz po tých 24 hodinách je to už lepšie. Napriek tomu ale túto základnú školu nebudeme vedieť otvoriť," uviedla hovorkyňa Ružinova Tatiana Tóthová.

Vedľajšie účinky by mali trvať len pár dní a sú prirodzenou reakciou na očkovanie.

„Každý liek, aj každá vakcína, môže mať nežiadúce účinky, ktoré sa však neprejavia u každého. Po očkovaní sú typickými nežiadúcimi účinkami zvýšená teplota, horúčka, bolesť v mieste vpichu, bolesť hlavy, kĺbov, triaška, zimnica a podobne. Tak isto je to aj pri vakcínach na ochorenie COVID-19 a pri vakcíne od spoločnosti AstraZeneca," uviedla hovorkyňa Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv Magdaléna Jurkemíková.

S očkovaním učiteľov sa pokračuje aj v pondelok. V Nitre a v Banskej Bystrici dostanú vakcínu prví pedagógovia nad 55 rokov.

Pozrite si reportáž Moniky Grznárovej:


BRATISLAVA/TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Covid-19

Dôležité udalosti